آموزش روش های پروگرام میکرو کنترلر lpc1768

پس از نصب keil باید در کیل یک پروژه جدید ایجاد کنید و تنظیماتی را برای کامپایلر انجام دهید شامل انتخاب میکرو و انتخاب پروگرامر و دیباگر جی لینک و … که من فایل زیر را قرار می دهم و تقریبا تنظیماتش انجام شده شده است میتوانید دانلود کنید و استفاده کنید برای نحوه تنظیمات کیل هم سرچ کنید مطلب تو نت زیاده

آموزش روش های پروگرام میکرو کنترلر lpc1768

  • پروگرام پروژه lpc1768 با جیلینک

نمونه پروژه ایجاد زیر برای میکرو کنترلر lpc1768  که با جی لینک تنظیماتش انجام شده رو میتونید دانلود کنید و از داخل خوده کیل با زدن دکمه f7 کامپایل کنید و با زدن f8  پروگرام کنید(دقت کنید که قبلش باید پک مربوط به lpc1768 رو نصب کنید)

دانلود پروژه با تنظیمات جی لینک

  • پروگرام پروژه lpc1768 با بوتلودر isp با فلش مجیک

دوستانی که پروگرامر جی لینک ندارن میتونن میکروشون رو از طریق بوتلودر پروگرام کنن.

برای میکروکنترلرهای LPC ساخت شرکت NXP برنامه ریزی از طریق نرم افزار Flash Magic و از طریق پورت سریال نیز صورت می گیرد.با استفاده از نرم افزار Flash Magic از طریق اتصال پین هایRXD0,TXD0,EINT0و RESET به پورت COM کامپیوتر می توان میکرو کنترلر را برنامه ریزی نمود(معمولا هدر برد ها این امکان رو در اختیار شما قرار می دهند).

 

نحوه پروگرام کردن میکرو با استفاده از بوت لودر isp  و نرم افزار فلش مجیک:

۱ .آخرین نسخه نرم افزار FlashMagic را از  وب سایت زیر تهیه و نصب نمائید. http://www.flashmagictool.com/download.html&d=FlashMagic.exe

۲ .فایل درایور مببدل usb به سریال را نصب نمائید.

۳ .دیپ سوئیچ ISPEN را فعال نموده و تغذیه برد(مربوط به هدر برد شرکت eca) را متصل نمائید.

۴ .پورت USB  ( مبدل USB به سریال)را به کامپیوتر متصل نمائید. سیستم عامل میبایست دستگاه جدید را به عنوان پورت سریال شناسایی نماید.

 

۵ .نرم افزار FlashMagic را اجرا کرده و مطابق شکل زیر ابتدا نوع میکروکنترلر و پورت اختصاص داده شده برای مبدل USB به سریال را مشخص نمایید.

– برای اطمینان از شماره پورت اختصاص یافته به بخش Manager Device مراجعه کنید.

۶ .مسیر فایل HEX مورد نظر را با فشردن کلید ..Browse مشخص نمائید و برای بازبینی پروگرام صحیح میکروکنترلر تیک گزینه programming after Verify را بزنید.

۷ .کلید Start را فشار دهید تا عملیات انتقال فایل شروع شود. پس از چند ثانیه پیغام سبز رنگ Finished نشان میدهد که عملیات به خوبی انجام شده است.

  • پروگرام پروژه lpc1768 با بوتلودر usb

دوستانی که مبدل usb به سریال ندارند میتونن از این روش میکروشونو پروگرام کنن.

برای برنامه ریزی از طریق USB باید برنامه BOOT LOADER را از طریق یکی از روش های بالا (میکروتونو بدید جایی که یه دقه فایل بوتلودر رو روش پروگرام کنن) بر روی میکرو بارگذاری نمود.

و همانطور که متوجه شدید ابتدا باید فایل بوتلودر usb پروگرم شود پس این فایل تا آدرس ۰x1FFF میکرو را اشغال میکند پس برنامه هایی که قصد پروگرام کردن آن را دارید باید از آدرس ۰X2000 شروع شود ،

بنده در پروژه ای که در زیر گذاشتم تمام تنظیمات کیل را برای داشتن خروجی فایل bin و شروع آدرس برنامه از ۰X2000  را انجام دادم و کافیه شما برد lpc1768 که میخرید روش فایل بوتلودر پروگرام شده باشد و پس از آن زمانی که میکرو از طریق پورت USB به کامپیوتر متصل گردد، به عنوان یک حافظه ذخیره سازی ، شبیه یک درایو در قسمت My Computer نمایان می شود و پروگرم کردن میکرو به سادگی از طریق کپی کردن فایل Bin. برنامه به داخل درایو صورت می گیرد(فایل بین جدید را جایگزین فایل بین قبلی کنید).

توجه:برای تبدیل فایل هگز به فایل بین میتوانید از نرم افزار H-CONVERTER استفاده کنید.

دانلود پروژه پراگرام از طریق USB

دانلود نرم افزار H-CONVERTER

mehdi sehati

در این سایت پروژه و آموزش های انواع ماژول ها و میکروکنترلر ها و نحوه ارتباط سخت افزار با نرم افزار (برنامه نویسی اندروید برای گوشی و برنامه نویسی سی شارپ برای کامپیوتر) و برنامه نویسی پایتون و رسبری پای و ماژول های وای فای قرار میگیرد همچنین دوستان برای توضیحات بیشتر و سفارش پروژه میتوانند به آی دی تلگرام بنده مراجعه کنند

مطالب مرتبط

Subscribe
Notify of
guest

4 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
محمد
محمد
6 years ago

سلام
بسیار آموزش خوبی بود . ممنونم

محمد حسین
محمد حسین
3 years ago

سلام. ی سوال
برای پروگرام کردن با سریال فقط به پایه های مربوطه نیازه؟ ینی نیازی به بوتلودر نیست؟

4
0
Would love your thoughts, please comment.x